Nasze publikacje

Najnowsze


dzieci, zabawa, zabawki, zdrowie, logopeda

Pomoc logopedy w leczeniu autyzmu.
Autyzm to zaburzenie zachowania, które najczęściej ujawnia się w ciągu trzech pierwszych lat życia.Jest to zaburzenie neurologiczne, które częściej występuje u chłopców.Różnice między dziećmi z autyzmem są ogromne.

Właściwie można śmiało powiedzieć, że nie ma dwóch takich samych przypadków. Autyzmu nie można wyleczyć całkowicie, ale jest dostępna indywidualna terapia autyzmu we Wrocławiu, gdyż Każdy przypadek trzeba leczyć indywidualnie.Istnieje wiele ośrodków, gdzie chorzy na tą chorobę znajdują pomoc.W centrum leczenia autyzmu jest zapewniana prawidłowa diagnoza, terapia, a także edukacja.Celem terapii jest podwyższenie poziomu funkcjonowania dzieci w powszechnym systemie edukacji, aktywizacja społeczna i zawodowa chorych.
Prowadzona jest terapia indywidualna i grupowa
Warsztaty i konsultacje dla rodziców albo opiekunów.Priorytetem jest zbudowanie jak najlepszej relacji z dzieckiem, zapewnienie mu maksymalnego poczucia bezpieczeństwa.Centrum logopedyczne odgrywa ważną rolę w leczeniu autyzmu.Logopeda początkowo nie pracuje nad wyrazistością mowy, ale bazuje na pobudzeniu dziecka do mówienia.Pokazuje dziecku, że słowo, gest czy obrazek coś znaczą,Logopeda pracuje również nad nauczeniem pacjenta rozumienia, którą każdy musi posiadać, aby poznawać świat.Dzięki temu informacje, które dochodzą z otoczenia są zrozumiałe.Trudności w komunikacji  wpływają negatywnie na relacje z otoczeniem.Poprzez niezrozumienie dziecko chore sygnalizuje swoje potrzeby krzykiem. Logopeda pokaże mu krok po kroku jak ma nabyć umiejętności,  dzięki którym lepiej zrozumie otaczający go świat.

Centrum logopedyczne Daniela Michniewicz
52-212 Wrocław, Nenckiego 138
Polska,
Telefon: 696 432 190 Fax:

Fotorelacja


dzieci
zabawa
zabawki
zdrowie
logopeda

Gazprom wnioskuje o renegocjację cen gazu!

Spółki Gazpromu wystąpiły do PGNiG z wnioskiem o renegocjację ceny kontraktowej gazu dostarczanego przez Gazprom na podstawie kontraktu kupna-sprzedaży gazu ziemnego do Polski z 25 września 1996 r. - poinformował PGNiG na kom...